Miniškolička

Jarní období je na základní škole již řadu let spojeno s přípravným kurzem pro předškoláky pod názvem Miniškolička.

Probíhá vždy před zápisem do 1. třídy, aby si mohli budoucí školáci vyzkoušet školu „nanečisto“.

Letos se kurz uskutečnil  v měsíci březnu, a to 12.3., 14.3. a 21.3. v učebně současné 1. třídy. Škola dlouhodobě spolupracuje s místní i Mateřskou školou v Novém Kramolíně, kterým patří poděkování za zprostředkování pomocí přihlášek.

Zájem byl letos opravdu velký. Celkem 21 malých školáčků, usměvavých  tváří doprovázených drobnými štěbetavými hlásky, přišlo do Miniškoličky s batůžkem a základními pomůckami vždy před 16. hodinou a do 17. 30 strávili sami čas ve škole bez rodičů.

Program kurzu byl zábavnou a hravou formou s pravidly výuky zaměřen na základní znalosti a dovednosti, které jsou podstatné pro vstup do 1. třídy. Všechny nabízené aktivity a pracovní listy děti přijaly s nadšením a plnily je velmi rády. Po každé lekci si domů odnášely výsledky své práce s mnoha dojmy. Kurz byl zaměřen na základy matematických představ, na rozvoj slovní zásoby  a řečových dovedností, na znalost barev a geometrických tvarů. Byla podpořena jemná motorika, pozornost, paměť, zraková a sluchová percepce a sociální dovednosti. Všichni zvládli svůj podpis na pracovních listech a bez problémů ovládali interaktivní tabuli, která je spolu s dalšími inovativními pomůckami výborným pomocníkem při moderní výuce. Didaktické hry, různé formy a  metody tvořily hlavní část lekcí, při nichž se děti navzájem poznávaly a pomáhaly si. Práce v lavicích jim byly zcela vlastní a bavilo je, když se mohly přihlásit. Pohádkové úkoly s obrázky, stříhání a lepení, přiřazování obrázků a písmenkové pexeso-to všechno bylo zpestřeno pohybovými chvilkami a zpěvem.

Poslední lekce byla v závěru doplněna pozvánkou rodičů do třídy, kde budoucím školákům byl při společném fotografování předán pochvalný list a malá sladkost.

Fotografie, pořízené v průběhu všech lekcí, naleznete  na  www.zspobezovice.cz.

Přejeme našim prvňáčkům, kteří budou po zápisu 9. dubna přijati do 1. třídy, aby se jim ve škole líbilo a dařilo. První třída je klíčovým obdobím a je jí právem věnována zasloužená pozornost, protože dává dětem základy pro další školní roky. A my jim budeme všichni rádi nápomocni.

Mgr. Hana Teplá, lektorka kurzu

Datum vložení: 3. 4. 2024 10:06